Prečo Dubaj ?

Hlavné výhody investície v Dubaji:

 • Návratnosť pri väčšine projektov v rozsahu 8 až 15 rokov, podľa typu nehnuteľnosti.
 • Mesto budúcnosti s extrémne rýchlym rozvojom a obrovskou návštevnosťou.
 • Stabilný a rýchlo rastúci trh v šiestom najnavštevovanejšom meste sveta.
 • Predpokladaný každoročný nárast počtu obyvateľov o päť až 7% do roku 2025.
 • Každoročný nárast počtu turistov.
 • Organizácia najväčšej celosvetovej výstavy EXPO 2020.
 • Jednou z hlavných výhod je zároveň stále prebiehajúca výstavba nových nehnuteľností aj v najatraktívnejších lokalitách mesta.
 • Na rozdiel od iných napr. európskych veľkomiest, kde sú už centrá takmer kompletne zastavené, v Dubaji je ešte stále možnosť zakúpiť si aj apartmány či nehnuteľnosti v novovybudovaných lokalitách s vynikajúcou strategickou polohou.
 • Možnosť získať rezidenčné občianstvo.
 • Minimálne daňové zaťaženie pre vlastníkov nehnuteľností.
 • Nulové dane z príjmu fyzických a právnických osôb.
 • Zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia medzi SR a SAE.
 • DPH 5% pri hotelových apartmánoch a 0% pri rezidenčných nehnuteľnostiach – žiadna daň z príjmu.

Prečo apartmány v Dubaji prostredníctvom našej spoločnosti?

 • Osobná skúsenosť s kúpou nehnuteľnosti a na nej založené viac ako objektívne poradenstvo.
 • Za sprostredkovanie kúpy neplatíte žiadnu realitnú províziu – nehnuteľnosť kupujete priamo od developera.
 • Znalosť prostredia.

Najznámejšie atrakcie v Dubaji

Burj al arab resp. Burdž al-Arab je luxusný hotel, ikonická stavba spätá s Dubajom. Hoci má oficiálne 5 hviezdičiek, bol v tlačových správach označovaný ako prvý sedem hviezdičkový hotel na svete. S výškou 321 metrov patrí k najvyšším hotelom na svete.

Burj Khalifa – Je mrakodrap, momentálne najvyššia budova na svete, ktorá sa vrátane antény týči do výšky neuveriteľných 828 metrov.  Jej výstavba začala v septembri 2004 a luxusnú stavbu uviedli do prevádzky v januári 2010.

Dubai Mall – Je luxusné nákupné centrum v Dubaji, označované ako najväčšie nákupné centrum na svete podľa celkovej plochy. Dubai Mall je súčasťou centra mesta, ktorého výstavba stála približne 20 miliárd dolárov. Nachádza sa v ňom 1200 obchodov.

Mall of Emirates – Obrovské nákupné centrum plné luxusných obchodov, reštaurácií a atrakcií s vnútorným prístupom na vyhliadkovú vežu Burj Kalifa.

Umelé ostrovy – Palm Islands – sú jedinečné umelo vybudované ostrovy v tvare palmy. Nachádzajú alebo sa na nich budú nachádzať luxusné obchodné centrá a rezidenčné štvrte.

Palm Jumeirah – je umelo vybudované súostrovie, vytvorené pomocou rekultivácie existujúceho pozemku. Je súčasťou väčšej skupiny ostrovov nazývaných Palm Islands, ktoré po dokončení spoločne zvýšia pobrežie Dubaja o celkom 520 kilometrov.  Jedinečný svetový projekt sa nachádza v pobrežnej oblasti Jumeirah.

Marína Dubai – Dubajská marina je umelým kanálovým mestom, postaveným pozdĺž pobrežia Perzského zálivu. Po dokončení celého projektu bude v luxusných obytných vežiach a nádherných vilách ubytovaných viac ako 120.000 ľudí.

Deira – Je skupina umelých ostrovov. Projekt bol pôvodne plánovaný ako súčasť palmových ostrovov a bol nazývaný Palm Deira.

Bur Dubai –  je jedinečná historická štvrť, ktorá sa nachádza na západnej strane dubajského kanála. Názov sa doslova prekladá ako pevnina Dubaja . Bur Dubai historicky pozostával zo všetkých okresov medzi západným brehom kanálu a poloostrovom Jumeirah.

Miracle Garden – je kvetinová záhrada, ktorú otvorili na Valentína v roku 2013 a zaberá viac ako 72.000 štvorcových metrov. Ide teda o najväčšiu svetovú prírodnú kvetinovú záhradu s viac ako 109 miliónmi zasadených kvetín.

Global Village –  Dubaj , tvrdí, že ide o najväčší svetový projekt v oblasti cestovného ruchu, voľného času, nakupovania a zábavy . Je to prvá oblasť kultúry, zábavy, rodiny a nákupov v regióne. Každý rok má viac ako 5 miliónov návštevníkov na ploche cez 1,6 milióna metrov štvorcových.

Frame –  je architektonickým orientačným bodom v parku Zabeel. Noviny The Guardian ho opisujú ako „najväčší obrazový rám na planéte“ ale aj kontroverzne ako „najväčšiu ukradnutú stavba všetkých čias“.  Projekt bol totiž koncipovaný Fernandom Donisom, ktorého vybrala ako víťaza súťaže dizajnu vláda Dubaja . Hovorí sa, že dizajnérovi mali jeho duševné vlastníctvo odcudziť a zamietli mu kredit za dizajn.

Budúce ikonické stavby – Medzi takéto projekty možno zaradiť napr.  Creek Tower – V budúcnosti to bude nová najvyššia stavba na svete. Pôjde o elegantnú a ikonickú vyhliadkovú vežu s plánovanou investíciou na úrovni miliardy amerických dolárov. Veža, ktorej základy postavili pre rokom, bude štíhla a vyvolávať má obraz minaretu.  Má byť akousi pridanou hodnotou nehnuteľnostiam postaveným pozdĺž dubajského kanálu. Ďalším projektom je Sky View Tower – Ikonická stavba, v rámci ktorej má dva mrakodrapy vo vrchnej časti prepojiť obrovská luxusná loď.

Porovnanie

× Chat with us